Değerli Bilim İnsanları,

7-9 Kasım 2018 tarihlerinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenecek olan I. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nde sizleri Türk Dilinin başkenti olan Karaman’da ağırlamaktan onur duyarız.

Kongrede kuramsal ve uygulamalı akademik çalışmalarını sunmak üzere, dil eğitimi ve öğretimi, dilbilim ve edebiyat alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktayız. Anadilimiz Türkçenin Önemi, Türkçenin Eğitimi ve Öğretimi, Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi, Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi, Edebiyat Araştırma Yöntemleri, Edebiyat Öğretimi, Dilbilim, Disiplinler arası Dil, Çeviribilim ve Dilbilim Çalışmaları vb. konuları kapsayan araştırma ve çalışmalarınızı paylaşabilmeniz için bir köprü görevi görmekten gurur duyarız.

Bildiri özeti gönderimi için son tarih 25 Haziran 2018’dir. Kongre dili Türkiye Türkçesidir. Bildiri özetleri sadece Türkiye Türkçesi ile hazırlanarak gönderilebilir. Yabancı katılımcılar, sunumlarını kendi dillerinde sunacaklar ancak bildirilerinin Türkçe metni kayar yazı şeklinde duvara yansıtılacaktır. KUDEK1-2018, hakemli ve uluslararası bir kongredir. İki kör hakem tarafından bilgi şöleninde sunulmak üzere kabul edilen bildirilerin tam metinleri sunum tarihinden kısa bir süre sonra, katılımcı tercihleri ve düzenleme kurulunun kararı dikkate alınarak aşağıda adı verilen üniversitemize ait ulusal hakemli dergide yayımlanacaktır. 

*Ulusal Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Dergisi

Kongreye dair her türlü soru, görüş ve önerilerinizi kudek1.2018@gmail.com adresine yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Kongre ile ilgili daha detaylı bilgi    edinebilmek için "http://kmu.edu.tr/kudek" internet sayfasındaki diğer linkleri de ziyaret edebilirsiniz.

Değerli bilim insanları, sizleri Karaman I. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nde görebilmek dileği ile selam ve saygılar sunar çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu