Yükseköğretim Kurulu her yıl engelli öğrencilerin sorunlarına çözüm üretebilmek, daha etkin bir eğitim-öğretim ortamının oluşturulmasına katkıda bulunabilmek ve üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek üzere üniversitelere ‘Engelsiz Üniversite Ödülleri’ veriyor. Bu yıl ödül Törenine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Akgül ile üniversite temsilcileri katıldı. 

Daha önce ‘Eğitimde Erişilebilirlik’ kategorisinde ‘Yeşil Bayrak’ ödülüne layık görülen KMÜ İslami İlimler Fakültesi bu yıl da Sosyo-Kültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik kategorisinde ‘Mavi’, Mekânda Erişilebilirlik kategorisinde ise ‘Turuncu’ bayraklara layık görülürken, KMÜ Kütüphanesi ise Eğitimde Erişilebilirlikte Yeşil Bayrak, Mekanda Erişilebilirlikte ise Turuncu Bayrak adayı olmaya layık görüldü. 

KMÜ İslami İlimler Fakültesi üç alanda da bayrağa sahip olmasındaki eşsiz katkılarından dolayı Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörümüz ve aynı zamanda İslami İlimler Fakültesinde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapan Mustafa Başkonak hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.