KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ

PEDAGOJİK FORMASYON BİRİMİ

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BAŞVURU İLANI

 

Üniversitemiz 2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuruları başlamıştır. Başvurular internet üzerinden 31 Aralık 2021 - 10 Ocak 2022  tarihleri arasında aşağıda belirtilen başvuru adres linkinden yapılacaktır.

 

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİNİZ


*YÖK 2021 Formasyon Usul ve Esasları Madde 5(1) gereği sadece mezun durumda olan adaylar formasyon başvurusu yapabilecektir.

 

Aşağıdaki ilan metnini dikkatlice okuyunuz. İlan metninde yer alan hususları ve Akademik Takvimi inceleyiniz ve buna göre başvurunuzu yapınız. Soracağınız tüm soruların cevabı aşağıdaki başvuru metninde yer almaktadır. 

 

Başvuru şartları ve kontenjanlar için Tıklayınız

 

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2022 Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Online Başvuru Kuralları

 

1- Formasyon ilan metnimizi okuduktan sonra Online Başvuru Sistemine E-posta adresinizle kaydolunuz.

 

2- SİSTEME YAZACAĞINIZ BİLGİLERİN TAMAMINI BÜYÜK HARFLE YAZINIZ.

 

3- Sisteme son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf düzgün ve fotoğraf için ayrılan alanı kaplayacak şekilde yüklenmelidir.

 

4- Sadece mezun öğrenciler başvurabilir. Sisteme hem diploma hem de transkript yüklenmelidir.

 

5- Yukarıdaki hususları dikkate almadığınızda başvurunuz onaylanmayacaktır. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını sistemden kontrol ediniz. Onaylanmayan başvuruların gerekçeleri belirtilmektedir.

 

Not 1: Bazı adaylar belirtilen hususlara dikkat etmeden başvuru yapmaktadır. Bu öğrencilerin başvuruları onaylanmayacak ve başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinde sorumluluk başvuran adaydadır.

 

NOT 2: Bazı adayların sisteme vesikalık fotoğraf yüklemedikleri görülmektedir. Sisteme vesikalık fotoğrafını fotoğraf için ayrılan alanı kaplayacak şekilde yüklemeyen adayların başvuruları onaylanmayacaktır.

 

NOT 3: Başvuruda bulunan adaylardan bazıları, online başvuru sistemine isimsiz, onaysız resmi nitelik taşımayan belgeler yüklemektedir. Resmi geçerliliği olmayan belgeleri yükleyen adayların başvuruları onaylanmamaktadır.

 

Yukarıdaki uyarıları okudum, onayladım kabul ediyorum ve başvurumu yapmak istiyorum.

 

 

 

ONLİNE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ