Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi/ 16. ULUSLARARASI KOROZYON SEMPOZYUMU

ANA SAYFA

KORSEM'24

504 EFC (European Federation of Corrosion) numaralı Uluslararası Korozyon Sempozyumu KORSEM'24, her iki yılda bir Türkiye Korozyon Derneği ile bir Türk üniversitesinin organize ettiği Sempozyumlar serisinin 16. sı olup, 23-25 Mayıs 2024 tarihlerinde, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi eşgüdümünde Türkiye Korozyon Derneği ile birlikte düzenlenmektedir. KORSEM'24’ün amacı, korozyon ve korozyon kontrolü alanındaki en son teorik, deneysel ve ticari gelişmelerin paylaşılarak, etkin bir şekilde tartışıldığı bir platform oluşturmaktır. KORSEM'24'ün teması "Sürdürülebilir Gelecek için Korozyondan Korunma" - "Corrosion Protection for a Sustainable Future" dır.

Genel korozyon ve enerji sistemlerinde korozyon konularında planlanan oturumların hem korozyon problemlerinin hem de korozyonu azaltmak için geliştirilen yeni tekniklerin ve mühendislik çözümlerinin daha iyi anlaşılmasını teşvik etmesi umulmaktadır. Düzenleme kurulu kendi korozyon konularında dünyaca ünlü akademisyenleri, araştırma ve geliştirmeci bilim insanlarını, uygulamacı mühendis ve teknisyenleri ve aynı zamanda farklı korozyon konularında aktif olarak politika yapanları sempozyuma çekmek için her türlü gayreti göstermektedir.

Sözlü ve poster sunumlara ayrılmış oturumlara ilave olarak korozyonun tanınması, ölçülmesi, izlenmesi ve önlenmesi için kullanılan çeşitli cihaz üreticilerini ve kullanıcılarını bir araya getirmek için bir de sergi planlanmıştır. Sergiye katılacaklar kendi ürünlerini tanıtıcı sözlü ve/veya poster sunum hazırlaması için teşvik edilmektedir.

Özet ve tam metin kitapçıkları sempozyum web sayfasında yayınlanacaktır. Bilimsel Danışma Kurulunca seçilmiş bazı makaleler ilgili oldukları ulusal ve uluslararası indekslerce taranan dergilerde basılması planlanmaktadır.

Konferans yüz yüze (fiziksel) katılım ile gerçekleştirilecektir. Ancak yurtdışından katılım sağlayacaklar uzaktan bağlantı ile katılım sağlayabilecektir. Konferansa katılım ücretsizdir.

KORSEM'24'e gönderilen seçilmiş makalelerin, dergi tarafından resmi bir hakem süreci tamamlandıktan sonra Journal of Materials and Manufacturing ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisinde yayınlanabileceğini hatırlatmak isteriz.

 

Resmi sempozyum dili: Türkçe ve İngilizcedir.

Yer: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Karaman/Türkiye

 

Önemli Tarihler:

Özet gönderimi son tarihi:

Özet kabul bildirimi:

Tam metin gönderimi için son tarihi:

Sempozyum programının duyurulması:

Sempozyum tarihleri:

1 Mart 2024

15 Mart 2024

10 Nisan 2024

1 Mayıs 2024

23-25 Mayıs 2024