AGençlik Programı görselivrupa Birliği Gençlik Programında gençler, en az 4 gencin bir araya gelerek kuracakları gençlik grupları, sivil toplum kuruluşları ve Kamu kuruluşlarına yönelik çok çeşitli fırsatlar bulunmaktadır

Gençler! Gençlik Programında sizin için fırsatlar var! 

Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları! Gençler için projeler üretebilirsiniz!

Resmi Olmayan Gençlik Gurupları! Bir kuruluşun üyesi değil misiniz? Grup kurun o halde! En az 4 genç bir araya gelin, mümkün olduğunca cinsiyet dengeli bir grup kurun, grubunuza bir isim verin ve başvurun!

 Gençlik Programı tam size göre! Gençler bu program ile yurtiçinde veya yurtdışında çeşitli etkinliklere dahil olabiliyorlar, projeler yapabiliyor, uluslararası veya yerel projeler hazırlayabiliyorlar.

Proje hazırlamayı ve yaygın eğitim alanında deneyim kazanmayı isteyen gençler internet sitemizde duyurusunu yaptığımız ücretsiz eğitimlere ve toplantılara başvurabilirler. Yine aynı kısımda duyurusu yapılan yurtdışı eğitimler/ seminerler için İngilizce bilen gençler/ gençlik çalışanları başvuruda bulunabilirler.

Yabancı dil bilme şartı var mı? Hayır yoktur. Yabancı dil bilmeyen gençler de projelere katılabiliyorlar.

Gençlik Programı altındaki programlara Eylem deniyor.

Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri,
Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri,
Eylem 1.3 Gençlik Demokrasi Projeleri,
Eylem 2 Avrupa Gönüllü Hizmeti,
Eylem 3.1 AB Komşu Ülkeleriyle İşbirliği,
Eylem 4.3 Gençlik Çalışanları ve Gençlik Kuruluşları İçin Eğitim ve Ağ Kurma
Eylem 5.1 Gençler ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Olanlar İçin Toplantılar.

Eylem ve Sunumlar Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kabul edilen yaş grupları: Eylem 1.1 için 13-30, Eylem 1.2 için 15-30, Eylem 1.3 için 13-30, Eylem 2 için 18-30, Eylem 3.1 Gençlik Değişimleri için 13-30, Eylem 3.1 Eğitim ve Ağ Kurma için sınırsız,  Eylem 4.3 için sınırsız, Eylem 5.1 için 15-30'dur. Grup liderleri için ise çoğunlukla yaş sınırı gözetilmez.

 

Daha fazla bilgi için tıklayın