T.C.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ

2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA İLKELERİ

 

Üniversitemiz Senatosu’nun aldığı karar uyarınca fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu bölüm/programlarında okutulan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Türk Dili I ve Yabancı Dil (İngilizce) I dersleri, uzaktan öğretim yolu ile çevrimiçi olarak yürütülecek olup, bu derslerin ara, yarıyıl/yılsonu, bütünleme ve diğer sınavları yüz yüze olarak yapılacaktır. Bu karar kapsamında öğrencilerimizin uzaktan öğretim yoluyla alacakları derslerde aşağıdaki hususları dikkate alması gerekmektedir;

 

  1. Uzaktan öğretim yolu ile çevrimiçi olarak verilecek olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Türk Dili I ve Yabancı Dil (İngilizce) I dersleri Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden ‘eş zamansız (asenkron)’ olarak yürütülecek olup, öğrencilerimiz bu derslerin video ders içeriklerine sistem üzerinden erişebilecektir.
  2. Yüz yüze verilecek olan dersler de Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden öğrencilerimizin ve ilgili ders sorumlularımızın erişimine açılacak olup, ders kapsamındaki aktiviteler (doküman, video, ödev, forum, mesaj, duyuru, vb.) için kullanılabilecektir.
  3. Uzaktan Eğitim Sistemine https://uzem.kmu.edu.tr linki üzerinden erişilecektir. Sisteme giriş yaparken kullanıcı adı olarak öğrenci numarasının, şifre olarak ise Öğrenci Bilgi Sistemindeki https://obs.kmu.edu.tr şifrenin kullanılması gerekmektedir. Şifre ile ilgili problem yaşanması halinde Öğrenci Bilgi Sistemi şifresinin değiştirilmesi yeterli olacaktır. Yeni şifre ile Uzaktan Eğitim Sistemine giriş yapılabilecektir.
  4. Uzaktan Eğitim Sistemine giriş ve kullanım ile ilgili her türlü duyuru ve bilgilendirmeye UZEM web sayfasından https://kmu.edu.tr/uzem ulaşılabilecektir.
  5. Uzaktan eğitim sürecinde dersler ve Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili sorunların çözümü için öncelikle ders sorumlusu öğretim elemanı veya akademik danışman ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  6. Uzaktan eğitim süreçleri ile ilgili çözüm sağlanamayan durumlarda stu.kmu.edu.tr uzantılı e-posta hesabından uzem@kmu.edu.tr ye e-posta gönderilmesi gerekmektedir. stu.kmu.edu.tr uzantılı olmayan hesaplardan gelen e-postalar dikkate alınmayacaktır. stu.kmu.edu.tr uzantılı e-posta hesabı ile ilgili işlemler için tıklayınız.
  7. Uzaktan eğitim süreci ile ilgili duyuru ve bilgilendirmeler UZEM web sayfasından https://kmu.edu.tr/uzem ve/veya KMÜ Mobil uygulaması üzerinden yapılacaktır. Söz konusu duyuruların tüm öğrencilerimiz tarafından dikkatle takip edilmesi gerekmektedir.

 

Sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

 

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü