Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi mezunu olan öğrencilerimiz, diplomalarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan ilişik kesme işlemlerini yaptırıp, diplomalarını çok kısa bir süre içinde teslim alabilirler.

 Ayrıca üniversitemizin mezun öğrencilerimize kolaylık amacıyla sunduğu, 'kargo ile diploma gönderilmesi' hizmetinden faydalanarakta kolaylıkla diplomalarını talep edebilirler. Bunun için mezuniyet işlemleriniz tamamlandıktan sonra  http://mezun.kmu.edu.tr  adresine öğrenci numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak, iletişim bilgileri kısmındaki adres ve telefon bilgilerini eksiksiz doldurup kaydettikten sonra sol tarafta bulunan "Diploma Talep Formu" nu yazdırarak imzalamanız ve ekinde kimlik fotokopisi ile birlikte aşağıda belirtilen adrese posta ile göndermeniz gerekmektedir.

Diplomanız basım sürecinde ise bu ekranda ‘Henüz Mezun Durumda Değilsiniz’ uyarısı alabilirsiniz. Ayrıca mezuniyet işlemlerinizin tamamlanıp tamamlanmadığını Öğrenci Bilgi Sisteminizdeki Mezuniyet Onay menüsünden takip edebilirsiniz.

İşlemlerinizi tamamlayıp belgelerinizi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına posta ile ulaştırdığınızda talebiniz işleme alınacak ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından online ilişik kesme işleminiz yapılacaktır. İlişik kesme işleminizin yapılabilmesi için ödünç kitap, cübbe v.b. gibi üniversitemizin ilgili birimleriyle ilişiğinizin bulunmaması gerekmektedir. İlişik kesme işleminde sakınca bulunmayan mezunlarımızın diplomaları en kısa sürede karşı ödemeli olarak kargo ile adreslerine gönderilecektir.

 Not : Diplomalar adreslerinize kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

Belgelerin Gönderileceği İletişim Adresi:

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Merkez / KARAMAN

0338 226 20 63