Sevgili öğrencimiz;

Diplomanızın kargo ile gönderilebilmesi için mezuniyet işlemleriniz tamamlandıktan sonra obs.kmu.edu.tr/oibs/kariyer adresine T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak (Enstitü mezunları hariç), iletişim bilgileri kısmındaki adres ve telefon bilgilerini eksiksiz doldurup kaydettikten sonra sol tarafta bulunan "Diploma Talep Formu" nu yazdırarak imzalamanız ve ekinde nüfus cüzdanı/kimlik kartı fotokopisi ile birlikte aşağıda belirtilen adrese posta ile göndermeniz gerekmektedir.

Diplomanız basım sürecinde ise bu ekranda ‘Henüz Mezun Durumda Değilsiniz’ uyarısı alabilirsiniz. Mezuniyet işlemlerinizin tamamlanıp tamamlanmadığını Öğrenci Bilgi Sisteminizdeki Mezuniyet Onay menüsünden takip edebilirsiniz.

İşlemlerinizi tamamlayıp belgelerinizi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına posta ile ulaştırdığınızda talebiniz işleme alınacak ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından online ilişik kesme işleminiz yapılacaktır. İlişik kesme işleminizin yapılabilmesi için ödünç kitap, cübbe v.b. gibi üniversitemizin ilgili birimleriyle ilişiğinizin bulunmaması gerekmektedir. İlişik kesme işleminde sakınca bulunmayan mezunlarımızın diplomaları en kısa sürede karşı ödemeli olarak kargo ile adreslerine gönderilecektir.

 

Gönderilecek Belgeler:

1- Sistemden çıktısını alıp imzalayacağınız Diploma Talep Formu

2- Kimlik Fotokopisi

 

Belgelerin Gönderileceği İletişim Adresi:

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Merkez / KARAMAN

0338 226 20 63