Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Bahar Şenliklerinin dördüncü günü Fakültemiz mezuniyet töreni ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve üniversitenin tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan tören,Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İbrahim Coşkun'un açış konuşmasıyla devam etti.

Genç İlahiyatçılar Kep Attı

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Coşkun, "Fakültemizde geçirmiş olduğunuz beş yıllık tahsil müddeti içinde, bizlerden almış olduğunuz bilgilerle yetinmeyerek meslek hayatınızda da aynı paralelde çalışmanızı, olgunlaşmanızı, yüklenmiş olduğunuz misyonu her zaman ve her ortamda en iyi şekilde temsil etmenizi temenni ediyorum." dedi.

Fakültemiz Dekanlık görevini hafta başında Prof. Dr. İbrahim Coşkun'a devreden Prof. Dr. Mehmet Akgül ise öğrencilerin mezuniyetini tebrik ederek, yeni hayatlarında başarılar diledi.

Rektör V. Prof. Dr. Murat Ertekin, İslami İlimler Fakültesinin üniversitenin en güzide fakültelerinden birisi olduğunu belirterek, "Bu coğrafyada İslam medeniyeti içerisinde yaşamanın verdiği mutluluğun yanında yükümlülüğünde bulunduğunu belirtti. Bu nedenle İslam medeniyetinin yeniden inşasına ve ihyasına katkı sunan ve siz değerli öğrencilerimizi yetiştiren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Törende, Fakültemizi birincilikle bitiren Hatice Tataş'ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından fakültede dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tasavvuf musikisi ve mezun öğrencilere belgelerinin verilmesiyle devam eden tören, öğrencilerin keplerini atmasının ardından sona erdi.

Mezuniyet törenimizi izlemek için tıklayınız.