Değerli Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Üyeleri,

COVID-19 normalleşme süreci kararları doğrultusunda, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Merkez Kütüphanesi 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren sadece Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi mensuplarına hafta içi 10.00 - 16.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kullanıcılarımız giriş katta yer alan Ödünç Verme Bankosu ve Güvenlik Masası’na başvurarak Kütüphaneden yararlanabilecektir.

Bu zorlu süreçte sizlerin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinizi desteklemek adına, basılı koleksiyonlar dışında, tüm bilgi hizmetlerimizi olabildiğince elektronik olarak gerçekleştirmeye çalışmaktayız.

Bu kapsamda değişen hizmetlerimizi aşağıdaki gibi ifade edebiliriz:

1- Referans hizmetlerimiz için Kütüphane ve bilgi hizmetlerimiz ile ilgili her türlü soru, görüş ve/veya önerilerinizi kutup@kmu.edu.tr  adresine yazarak ya da web sayfamızda yer alan Bize Yazın butonunu kullanabilirsiniz. Sorularınıza hızlı ve etkin biçimde geri bildirimde bulunacağız.

2- Ödünç verme hizmetlerimiz kapsamında halihazırda ödünç alınan tüm materyaller 02 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştır, bu süreçte eğitim-öğretim dönemi açılıncaya kadar kitap süresi uzatma işlemi Kütüphane yönetimi tarafından yapılmaya devam edilecektir. Ödünç alınıp iade edilen tüm kitaplar için kitap sterilizasyonu işlemi başlatılmıştır.

3- Kullanıcılarımız ödünç almak istedikleri kaynakları zaman tasarrufu yapmak için kütüphaneye gelmeden önce online katalog taraması yaparak ya da Cep Kütüphanem uygulaması aracılığıyla ilgili kaynağın yer numarasını not etmelidir. Ya da  ödünç almak istediğiniz kaynakların künye bilgilerini kutup@kmu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. İsteklerin  zamanında ve doğru bir şekilde sağlanabilmesi için ilgili kaynağın künye bilgilerinin ve yer numarasının  doğru ve eksiksiz biçimde bildirilmesi gerekmektedir. Kaynağı ne zaman ve nereden alacağınız bilgisi telefon ya da e-posta ile tarafınıza iletilecektir. 

Örnek:

Künye: Gün olur asra bedel/ Cengiz Aytmatov / E salonu

Yer numarası: 818.42/AYTc 2010

4- Kampüs içinden ve dışından elektronik kaynaklara (e-dergi, e-kitap, e-tez vb.) erişim hizmeti VETİS- Kampüs Dışı Erişim Sistemi aracılığı ile gerçekleşmektedir.

5- Basılı kitaplar için Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL)   hizmetimiz geçici olarak durdurulmuştur.

6- Çalışma salonları, süreli yayınlar salonu, Karaman kitaplığı ve tez birimi, fotokopi merkezi gibi birçok fiziksel olanak ve koleksiyonumuz geçici olarak kapatılmıştır. 

7- Kullanıcı; kütüphaneye geldiğinde mutlaka MASKE takmalı ve fiziki mesafeye dikkat etmeli, kütüphane girişinde bulunan dezenfektan imkanından yararlanmalıdır. Maskesiz hiç kimse kütüphaneye alınmayacaktır.

8- Kütüphane girişinde görevli personelimiz "sosyal mesafe, maske ve hijyen" konularına özen gösterilmesi için uyarılarda bulunacaktır.

 

Sağlıklı günlerde tekrar yüz yüze görüşmek dileğiyle,