Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi/ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Destek Videoları

 

  Destek Videoları İzlemek için logoyu tıklayınız.
     

VPN Bağlantısı; yerleşke dışında iken ihtiyaç duyulan yazılımlara (Örn:PBS) ve ağda bulunan dosyalara erişim için öncelikle VPN bağlantısı oluşturulmalıdır. VPN kurulum işlemi videomuzda anlatılmıştır. 
 

 

 

 

E-İmza Kurulumu; e-imza kullanımından önce bilgisayarımızda yüklü olması gereken programların kurulum işlemi videomuzda anlatılmıştır.

     
E-İmza Sertifikası Yenileme Başvurusu; e-imza süresi dolmak üzere olan personelimizin e-onay vererek ıslak imzalı doküman çıktısı almadan sistem üzerinden e-imza sertifikasının yenileme işlemi videomuzda anlatılmıştır.
 

 

 

 

E-imza şifre alma/yenileme İşlemi; e-imzanızın şifresini değiştirmek veya yenileme sonrasında ilk defa şifre almak için yapılan işlem videomuzda anlatılmıştır.

 

 

 

 

 
Destek ve arıza talep başvurusu; Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı kapsamında yapılan işler için 'destek ve arıza' taleplerinin sistemden nasıl yapılacağı videomuzda anlatılmıştır. 
   

 

 

EBYS Güncelleme Sonrası Yapılacak İşlemler; EBYS'de güncelleme yapılmıştır. Doküman imzalamadan önce yapılacak envision client güncelleme ve web tarayıcısı ön bellek temizleme işleminin nasıl yapılacağı videomuzda anlatılmıştır. 
   

 

 

WEB Konferans Programı ile oturum açma ve kayıt işleminin nasıl yapılacağı videomuzda anlatılmıştır.