Üniversitemiz öğrencilerinin 2022–2023 eğitim–öğretim yılı 

GÜZ yarıyılı DERS KAYIT işlemleri ve danışman onayları 

19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. 

GÜZ yarıyılı Ders Kayıt işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.


 Ders kayıt işlemi; Birinci sınıf öğrencilerimiz dahil tüm öğrencilerimiz GÜZ yarıyılı kayıt yenileme işlemleri öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenci tarafından danışman onayına gönderilerek kesinleştirme işlemi sonrasında danışman öğretim elemanları tarafından onay verilmesiyle yapılacaktır. Danışman onayının verildiğine emin olunuz. 

 Danışman öğretim elemanınızı Öğrenci Bilgi Sistemindeki Genel İşlemler menüsü içerisinde bulunan Danışman Bilgileri alanından öğrenebilirsiniz.

 Varsa yatırmanız gereken katkı payı/öğrenim ücreti miktarını Öğrenci Bilgi Sistemindeki Ders ve Dönem İşlemleri menüsü içerisinde bulunan Ders Kayıt alanından öğrenebilirsiniz. 

 İkinci öğretim öğrencileri, program süresini doldurmuş normal öğretim öğrencileri ve ikinci üniversite olarak üniversitemize kayıt olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerine başlayabilmeleri için öncelikle katkı payı/öğrenim ücretini Ziraat Bankası ATM'lerinden veya internet bankacılığından 19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir. Katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinin belirtilen banka ATM'lerinden yapılabilmesi için; ATM'lerin "Ödemeler", "Üniversite Ödemeleri", "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi" menüsünden öğrenci numarasının girilmesi gerekmektedir. ATM'lerden ödeme işlemi yapabilmek için banka hesabının bulunmasına gerek yoktur. "Giriş" tuşuna basarak işlemler gerçekleştirebilir.

 Program süresini doldurmamış normal öğretim öğrencileri ile ilgili dönemde alması gereken dersi bulunmayan beklemeli öğrencilerimiz katkı payı/öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

 Yatay geçiş ile üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz intibak işlemlerinin tamamlanmasından sonra ders kayıtlarını danışman öğretim elemanları ile birlikte yapacaklardır. 

 Hazırlık Sınıfı öğrencilerimizin ders kayıtları, varsa katkı payı/öğrenim ücretlerini ödedikten sonra danışman öğretim elemanı tarafından yapılacaktır.

 Ders kaydı yapan tüm öğrencilerimizin kendi sayfalarına girerek danışman onayının yapılıp yapılmadığını ve ders kaydının doğru olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi halde ders kaydında yapılan olası hatalardan öğrenci sorumlu olacaktır. 

 Enstitü öğrencilerinin ders kayıt işlemlerinden önce ilgili enstitünün web sayfasında verilen duyurulara bakması faydalı olacaktır.

 

 Ders Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayınız. Öğrenci Bilgi Sistemi’ne ilk defa giriş yapan öğrencilerimiz;

 

Sisteme ilk defa giriş yapacak öğrenciler 'bilgisayar' kullanarak sol taraftaki "Şifre Sıfırla" sekmesinden şifre belirleme işlemi yapmaları gerekmektedir. e-devlet ile girişi ve telefondan yapılırsa şifre değişikliği yapılamaz. Bu sebeple şifre sıfırlama işleminizi bilgisayarınızdan yaparak ÖBS den şifre almanız gerekmektedir.

 

Ders Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Öğrenci Bilgi Sistemine Giriş İçin Tıklayınız.

Öğrenci Numaranızı Bilmiyorsanız Öğrenmek İçin Tıklayınız.

Öğrenim Ücreti/Katkı Payı Miktarları Tablosu İçin Tıklayınız.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi İçin Tıklayınız.