KARAMANOĞLU MEHMETBEY
ÜNİVERSİTESİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Rektör Prof. Dr. Mehmet GAVGALI

  

Özgeçmiş

Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, 02 Ocak 1964 tarihinde Karaman’da doğdu. 1986 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitiren Prof. Dr. Gavgalı, yüksek lisans ve doktora eğitimini yine Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Bölümünde tamamladı.

Akademik hayatına 1987 yılında Atatürk Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Prof. Dr. Gavgalı, 1995 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent ve 2011 yılında da Profesör kadrosuna atandı.

Bölüm Başkanlığı, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerini icra eden Prof. Dr. Gavgalı son olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü.

Makine Mühendisleri Odası 42. Dönem MMO Erzurum İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığı, 42. Dönem MMO Genel Kurulu Trabzon Delegesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi İl Koordinasyon Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Rektör Gavgalı, TÜBİTAK ve Yüksek Öğretim Kurumu Bilimsel Araştırma Projeleri Merkezince desteklenen 20 projede görev aldı.

Birçok dergide hakemlik, projelerde panelistlik, izleme komisyonu üyeliği ve bağımsız değerlendirici olarak görev yapan Rektör Mehmet Gavgalı, çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisinin tez danışmanlığını yürüttü. Rektör Mehmet Gavgalı’nın SSCI, SCI Expanded ve AHCI kapsamındaki dergilerde 29, SSCI, SCI-Expanded ve AHCI kapsamı dışındaki yurtdışı hakemli dergilerde 4, SSCI, SCI-Expanded ve AHCI kapsamı dışındaki yurtiçi hakemli dergilerde ise 12 makalesi yayımlandı. Ulusal kongre ve sempozyumlarda 26, uluslararası kongre ve sempozyumlarda ise 54 sunulmuş bildirisi bulunan Rektör Gavgalı, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Prof. Dr. Mehmet GAVGALI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü